01.01.2020 peavad kõik kaardimakselahendused toetama viipemakset!

Alates 01.01.2020 peavad kõik kaardimakselahendused toetama viipemakset.

Ettevõtted mille makselahendused viipemakset ei toeta, peaksid terminalid välja vahetama või uuendama enne tähtaja saabumist.

Mida teha, kui kaupmehe juurde on juba paigaldatud viipemakse võimekusega terminal?

Kaupmees, kellel on terminal ühendatud Noom tarkvaraga, peab teavitama terminali vahetusest Astro Balticsit!
Klient, kellel on terminal juba ühendatud Noom tarkvaraga ehk summa sisestamine toimub vaid Noomis, tuleb viipemakse vastuvõtmiseks uuendada NOOM versiooni ja liidestusmoodulit. Vana versiooni ja liidestusmooduliga ei ole võimalik tagada TURVALIST tehingu toimimist ja pangapoolsete nõuete täitmist.

Kui kaupmehel on tarkvara NOOM ja NOOM liidestusmoodul rendipõhimõttel, siis uuenduse eest tasuda ei ole vaja.
Viipemakse võimekusega terminali saamisest teavitada meid üldnumbril 628 0000 või saata teade läbi kodulehe KONTAKT.

Kaupmees, kellel ei ole terminal ühendatud Noom tarkvaraga
Viipemakset on terminalis võimalik kohe vastu võtta, kui kliendil pole varasemalt olnud kasutusel Noomi ja terminali vahelist liidestust ehk varasemalt on terminali summa sisestatud käsitsi.

Viipemakse Eesti turul

Viipemakse näol on tegemist ühe levinuima makseviisiga maailmas, mis on ka Eestis kasutusele võetud. Puutevaba tehnoloogiaga pangakaart võimaldab kuni 25 € ostude eest maksta PIN-koodi sisestamata ja kaarti terminali panemata.

Kuidas ja kus saan kasutada „Viipemakset“ ?
Viipemakse kaardi omanikuks saates siis, kui teete lepingu mõne suurema Eestis tegutseva pangaga, kes väljastab Teile viipemakse toega kaardi. Viipemakseid saate teha terminalides, kus märkate vastavat tähistust. Sama sümbol on ka viipemakse võimalusega kaartidel.

Turvalisus

“Viipekaardi kiip on turvaline, seda saavad lugeda vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga. Seega ei saa keegi pahatahtlikult teie kaardilt raha maha võtta, võimalik ei ole ka poekassast mööda jalutades kellegi teise arve kogemata maksmine,” selgitas Pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk.